Vládci živlů 1

9. ledna 2010 v 20:44 | by Radus |  FF- Vládci živlů
V pradávném Řecku již po staletí kolovala pověst, že se v budoucnu Země přiblíží natolik blízko ke slunci, že dojde ke katastrofě, otevření pradávné brány Iruman, která podle pověsti stráží největší temnotu světa, aby nepohltila Zemi. Tuto pověst zpočátku lidé brali jen jako pověst, ale po čase a různých znameních ji přijali jako pravdu.
Proto se sešlo několik nejmocnějších šamanu a mágu a podivných hvězdářů. Tito starci obětovali své magické síly a při tom i své životy, aby vytvořili sílu, která by s touto temnotou mohla rovnocenně bojovat. Při obřadu bylo zapotřebí bíle dokonce i černé magie, aby bylo kouzlo dostatečně silné.
Kouzlo se sic povedlo, magie byla odebrána a starci zemřeli, ale to by nebylo, aby se něco nepokazilo. Jelikož bylo kouzlo spojením bíle a černé magie, nemohlo vydržet pohromadě. Došlo k roztržení magické moci na 6 častí a každá z nich si vybrala svou vlastní cestu. Rozlétly se do celého světa a každá z nich se uložila do jiného předmětu, kde čekala na svého předurčeného nositele. Tato síla si postupem času začala přivlastňovat živel předmětu, v jakém byla uložena. O několik staletí, ba tisíciletí se hrdinský skutek stal bájí, legendou. Mnoho lidí se vydalo hledat předměty s pradávnou silou. Po dlouhá léta nebyly nalezeny, ale jak to tak bývá, byly objeveny. Lidmi, kteří tyhle předměty opatrovali a chránili po celý svůj život.

Můj příběh začíná v laboratoři. Mladý muž s kulatými brýlemi, viz Harry Potter, se sklání nad velkou kamennou deskou. Na desce byl neznámým jazykem vyryt text. Profesor si nevěděl rady. Už několik měsíců studoval tento pradávný předmět.
Najednou se rozletěly dveře a v nich stal ještě docela mladý vědec. Profesor archeologie vstal, došel pomalým krokem k mladému vědci.
"Už to přišlo, profesore!'' vykřikl nedočkavě, avšak zadýchaně mladý vědec. Na profesorovi byla vidět spokojenost.
"Konečně dorazila ta druha tabulka, tak co? Jaké jsou výsledky analýzy?"
Mladý vědec spustil. Po půlhodinovém výkladu profesor stanul a začal přecházet po místnosti, "aha, takže mi chcete říct, že tahle tabulka je novodobý překlad starodávného řeckého písma a s její pomocí rozluštíme nápis na kamenné desce? No dobrá dejte mi ji," a pomalým krokem se blížil k mladému vědci, ten se nadechnul a vyvalil na profesora: "Moc se omlouvám, profesore, ale dovolil jsem ten text přeložit." Profesor ztuhnul, "cože? A to jste to nemohl říct dřív?"
Mladý vědec se začal omlouvat a až po ráně do hlavy začal číst.
Kamenná deska: tímto způsobem chci varovat budoucí populace, že v roce 2100 bude otevřena brána Iruman, která skrývá většinu temnoty světa. Temnota bude vypuštěna. Bojovat s ní budou moci však jen děti narozené pod rudě planoucí kometu, toho večera se zrodí šest vládců živlů.
Když dočetl text, podíval se na profesora, který držel v ruce telefon a ten zděšeně, ale zároveň i radostně vykřikl, "mam syna!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama